A ty, jak byś postąpił? | Obserwuję Cię
Siedzisz w pociągu, nieopodal dwójki szesnastoletnich dziewczyn. Słyszysz, że w nagrodę za zdane egzaminyjadą one do Londynu. Po chwili wsiada również dwójka młodych mężczyzn, którzy jak się okazało, wracają z więzienia. Przysiadają się oni do nastolatek i zaczynają niewinną dyskusję. Czy aby jednak na pewno? Mimo wszystko postanawiasz się nie wtrącać i nie reagujesz na to, co się dzieje.


Kolejnego dnia w wiadomościach pojawia się informacja o zaginięciu dziewczyny, któremu mogłaś zapobiec. Starasz się pomóc w jej odnalezieniu, więc zgłaszasz się na policję. Jednak... czy słusznie? Czy teraz ty jesteś bezpieczna? I czy innym bardziej zależy na jej odnalezieniu, czy staraniu się, aby prawda nie ujrzała światła dziennego?


Pomimo faktu, iż nie przepadam za trzecioosobową narracją (która przeplata się tutaj z pierwszoosobową), książkę całkiem przyjemnie się czytało. Mamy tu historię przedstawioną oczami kilku bohaterów, co pozwala nam spojrzeć na tą sytuację z kilku różnych perspektyw, a coraz to nowsze poszlaki, które sprawiają, że naprawdę ciężko się od niej oderwać. Mam wrażenie, że sytuacja, chodź wydawać  by się mogło - nieco nierealna, może przydarzyć się każdemu z nas. Bowiem czy ktokolwiek z nas by zareagował? Sądzę, że książka w pewien sposób uczy nas, aby zwracać uwagę na to, co dzieje się dookoła nas i reagować, a nie pozostawać obojętnym, ponieważ nigdy nie wiadomo, do czego w ten sposób się przyczyniamy.

Chyba dużym zaskoczeniem nie będzie fakt, że książkę najlepiej czytało mi się w komunikacji miejskiej. Specyficzny klimat bowiem pozwala nam się dużo bardziej wczuć w sytuację Elli. Zupełnie tak, jakby wszystko działo się tuż obok.

____


Jeśli obserwujecie mnie na insta albo facebooku, z pewnością wiecie, że recenzja miała pojawić się już dwa tygodnie temu. Jednakże przez moją perfekcyjną pamięć, ale i masę zajęć (hej, to dopiero trzeci tydzień szkoły, a ja mam już zdecydowanie dość) pojawia się ona dopiero teraz. Wkrótce będziecie mogli przeczytać również recenzję książki "Krew, Pot i Piksele" (tak, tym razem bez podawania konkretnej daty, żeby się nie spóźnić, z pewnością jednak uda mi się opublikować ją przed końcem września)

____

Czytaliście? Jakie są wasze wrażenia?

⬅Wpis okazał się przydatny? Koniecznie podziel się nim z innymi!

CONVERSATION

1 komentarze:

  1. Zaciekawiła mnie fabuła książki, lubię takie tajemnicze historie :)
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

    OdpowiedzUsuń

♥ Nie wymieniam się obserwacjami i komentarzami
♥ Niezalogowani użytkownicy również mogą komentować
♥ Weryfikacja obrazkowa wyłączona
♥ Przyjmuje krytykę - byle by była ona uzasadniona

Instagram

Instagram

Follow Us