Notatki rodem z instagrama! Jak je zrobić?


Marzysz o notatkach rodem z instagrama? W dzisiejszym poście zebrałam rady, które pomogły mi w nauce ich tworzenia. Wbrew pozorom nie potrzebujesz do tego niezwykłych umiejętności artystycznych, wystarczy tylko trochę chęci ♡ Zapraszam do wpisu!


1. Ćwicz swoje pismo!
Najlepiej w tym celu znaleźć sobie kilka czcionek, które nam się podobają i starać się ich używać. Możesz poszukać ich np. na instagramie, tumblrze, pintereście lub we heart it.

2. Zachowuj odstępy. 
Przejrzyste notatki wyglądają zdecydowanie lepiej, więc nie bój się zostawiać pustego miejsca, które może Ci się zresztą przydać na dopisanie informacji, o których wcześniej zapomniałeś.

3. Nie przesadzaj z kolorami.
Ja zazwyczaj stawiam na czarny długopis i 1-2 kolory.


4. Obserwuj innych, możesz się sporo od nich nauczyć.
Osobiście polecam Ci kanał PolishNotes, na którym zresztą znajdziesz bardzo wartościowy filmik o tym, jak robić ładne i przejrzyste notatki.


5. Bądź cierpliwy.
Robienie takich notatek jest dość czasochłonne, ale im dłużej będziesz ćwiczyć, tym szybciej i sprawniej będziesz to robił. Zresztą dla takiego efektu chyba warto?


6. Inspiruj się. 
Jeśli natrafisz na zdjęcie notatki, którą chciałbyś spróbować odwzorować, koniecznie zapisz sobie ten post lub zrób screen ekranu! Poniżej przedstawię Ci moje ulubione instagramowe konta, na których mam nadzieję, znajdziesz dużo inspiracji!

7. Nie bój się popełniać błędów.
Ja zaczynałam rysować litery ołówkiem, zaś potem poprawiałam je długopisem, dopiero później udało mi się wypracować własną metodę ich "tworzenia". Pamiętaj, że nie wszystkie literki muszą wyglądać tak samo idealnie, jak chociażby na zdjęciu którym się inspirujesz, dlatego jeśli popełnisz błąd, postaraj się nim nie przejmować ♥️


To na tyle w dzisiejszym wpisie, mam nadzieję że moje rady pomogą Ci w tworzeniu wymarzonych notatek!


Jeśli wpis Ci się spodobał, nie zapomnij o zaobserwowaniu bloga, klikając w poniższy przycisk :)
 


⬅Wpis okazał się przydatny? Koniecznie podziel się nim z innymi!

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

♥ Nie wymieniam się obserwacjami i komentarzami
♥ Niezalogowani użytkownicy również mogą komentować
♥ Weryfikacja obrazkowa wyłączona
♥ Przyjmuje krytykę - byle by była ona uzasadniona

Instagram

Instagram

Follow Us