"Siostry Półkrwi" | Recenzja

Tytuł: "Siostry półkrwi"
Autor: Elżbieta Seredyńska
Gatunek: dark fantasy
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka
Wymiary: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-942098-8-9
Data wydania: 27.03.2018 r.
Jak pewnie zdążyliście już zauważyć, nie jestem zbyt punktualną, osobą i właśnie przez to, recenzja tej książki pojawia się miesiąc później niż planowałam :/ Nie straciliście jednak wiele, bo... książka niczym nie zaskakuje. Zadecydowanie nie jest ona jednak zła, a raczej przeciętna.

Aisza i Sonia są bliźniaczkami — jedna z nich jest anielicą i walczy po stronie światła zaś druga — wampirzyca — po stronie ciemności. Praktycznie cała historia toczy się wokół tej wojny, jednak jest ona zupełnie wyrwana z kontekstu. Zupełnie, jakbyście zaczęli czytanie serii od drugiego tomu.

Warto jednak zwrócić uwagę na ciekawie a przede wszystkim bardzo starannie wykreowanych bohaterów oraz oba światy. Uwagę zwraca również fakt, że mimo wrażenia jakoby wojna toczyła się między dobrą a złą stroną, to tak naprawdę jest to tylko złudzenie — obie bohaterki nie do końca zgadzają się z zasadami u nich panującymi, a aniołowie wcale nie są tak dobrzy, jak mogłoby się wydawać.

Czy warto ją przeczytać? O tym już musicie zdecydować sami. Na jej korzyść z pewnością przemawia lekki język — czy jednak historia jest na tyle ciekawa, aby przypadła wam do gustu?

Myślę, że w tym wypadku seria sprawdziłaby się lepiej — w końcu poznaliśmy tylko niewielki fragment historii, dostaliśmy ogrom pytań i niewiele odpowiedzi.
⬅Wpis okazał się przydatny? Koniecznie podziel się nim z innymi!

CONVERSATION

1 komentarze:

  1. Być może będzie coś więcej. Nie znam te książki. Jeszcze jej nie znam :)

    OdpowiedzUsuń

♥ Nie wymieniam się obserwacjami i komentarzami
♥ Niezalogowani użytkownicy również mogą komentować
♥ Weryfikacja obrazkowa wyłączona
♥ Przyjmuje krytykę - byle by była ona uzasadniona

Instagram

Instagram

Follow Us