RzeczpostApokaliptyczna Polska | Recenzja

,,Obraz Polski zniszczonej wskutek wojny nuklearnej. Futurystyczna wizja społeczeństwa, które tylko z pozoru tak bardzo różni się od tego, jakie znamy...
Gdy zawodzą pokojowe metody zaprowadzania porządku, a władza skłóconych elit politycznych ociera się o totalitaryzm, granice między dobrem i złem zdają się zacierać.

Pomiędzy tym, co prawe, a tym, co słuszne, pozostaje już tylko miejsce na krwawe zmagania wyjętych spod prawa ludzi z bezwzględnymi oddziałami Katów – specpolicji upoważnionej do wykonywania wyroków śmierci bez procesu.
Intrygi polityczne, przemoc i zdrada z jednej strony, a walka o ideały oraz odrobinę miłości w zbrutalizowanym i cynicznym świecie z drugiej, stają się chlebem powszednim szlachetnych łotrów oraz samozwańczych bohaterów.Do przeczytania książki zachęcił mnie opis, który możecie przeczytać wyżej. Według mnie autor miał świetny pomysł, który dobrze wykorzystał.
Akcja rozgrywa się w XXII wiecznej Polsce, którą dotknęło skażenie radioaktywne, zaś gospodarka upadła. Wszystko przez III Wojnę Światową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Ludzie przeprowadzili się ze wsi, do miast, które wkrótce przerodziły się w ogromne metropolie. Obywatele zamieszkali w  blokach, liczących nie mniej niż 100 pięter, najczęściej jednak około 200. Panujący system sprawia, iż bogaci obywatele bogacą się jeszcze bardziej, zaś biednych obciążają największe podatki.


"Wyzysk i ogromne bezrobocie skutkują powszechną nędzą, widoczną gołym okiem szczególnie w niższych partiach metropolii. Ulicami i korytarzami niższych bloków i punktowców snują się wychudzeni, źle ubrani, często chorzy i znajdujący się pod wpływem najróżniejszych używek - od płynu do spryskiwaczy, po ciężkie narkotyki - wynędzniali ludzie. Bezrobotni, bądź pracujący, ale nielegalnie i dla nielegalnych organizacji.Jednak wbrew pozorom, to nie sytuacja panująca w kraju jest największym problemem. Są nim biegające po ulicach mutanty, czerpiące radość z zabijania, rozszarpywania i zjadania swoich ofiar. I to właśnie z nimi, muszą zmierzyć się oddziały katów.


Książkę czytałam bardzo długo, ale nie ze względu na fabułę, tylko na jej rozmiar. Jest dosyć gruba i liczy ponad 800 stron, więc według mnie, lepiej byłoby rozłożyć ją na 2 tomy.
Mimo to książka jest przemyślana i dopracowana w każdym najmniejszym szczególe. Akcja toczy się w szybkim tempie, nie pozwalając czytelnikowi się nudzić. Nie brakuje tu brutalnych opisów, intryg, śmierci, przestępców, gangów i politycznych gierek. Książka zaskakuje, trzyma w napięciu i sprawia, że czujemy się, jakbyśmy sami należeli do Zbirów Drwala.

Jeśli lubicie takie klimaty, to jak najbardziej polecam. Natomiast odradzam ją osobom wrażliwym, właśnie ze względu na krwawe i brutalne opisy.

Czytaliście? Co o niej sądzicie?

Jeśli wpis Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj bloga klikając w poniższy przycisk :)


⬅Jeśli wpis Ci się spodobał, koniecznie podziel się nim ze znajomymi :)

CONVERSATION

5 komentarze:

 1. Uwielbiam postapo i wszystko co związane z promieniowaniem. Liczba stron trochę przeraża, aczkolwiek sądzę, że warto. Muszę ją mieć!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli uda Ci się ją przeczytać, koniecznie daj znać, co o niej sądzisz :)

   Również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Wygląda na prawdę spoko. Do postapokalipsy rzadko sięgam w formie książkowej, ale ta wygląda na prawdę ciekawie. Jeszcze bardziej ciekawa jestem stylu autora. Ostatnio mało czytam polskich autorów.
  Pozdro.
  https://dziennikidestiny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czytam mało Polskich autorów, więc zdecydowałam się po nią sięgnąć. I nie żałuję!

   Również pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Bardzo zachęcający opis, z pewnością sięgnę po tę pozycję! :D

  apokultura.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

♥ Nie wymieniam się obserwacjami i komentarzami
♥ Niezalogowani użytkownicy również mogą komentować
♥ Weryfikacja obrazkowa wyłączona
♥ Przyjmuje krytykę - byle by była ona uzasadniona

Instagram

Instagram

Follow Us