5 powodów, dla których nie powinieneś spełniać swoich marzeń

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Jedne mniejsze, drugie większe. Niektórzy robią wszystko aby je spełnić, zaś inni nie robią z nimi nic. Spełnianie marzeń nie jest łatwe. W tym poście przedstawię Ci kilka powodów, dla których nie warto ich spełniać. Jednak ten wpis nie ma na celu zniechęcenia Cię do urzeczywistniania marzeń. Ma on za zadanie uświadomić Ci, że nie będzie łatwo, ale warto się starać.

1. Ludzie będą Ci zazdrościć.
Tak naprawdę ludzie swoją zazdrością mogą Cię zniszczyć. Mogą sprawić że nie będziesz robić nic, aby spełnić marzenia. Mogą odebrać Ci pasję, zainteresowania i twoją osobowość. Ale tak właściwie, po co ich słuchasz? To, że oni nie robią nic ze sobą, nie oznacza że masz być taki sam. Jeśli już Ci się uda, zobaczysz że było warto. Oni pewnie wciąż będą stać tam gdzie wcześniej.

2. Inni będą Cię oceniać.
Nikt z nas nie lubi być oceniany.  Jednak jeśli w pewien sposób się wyróżniamy, udzielamy się gdzieś musimy się liczyć z opinią innych. Moim zdaniem warto posłuchać tego, co sądzą o nas inni, ale nie warto brać tego zbytnio do siebie. Jeśli ktoś Ci powie, że Twoje włosy mają beznadziejny kolor, to je przemalujesz? Albo jeśli ktoś stwierdzi, że Twój styl jest okropny, zaczniesz ubierać się inaczej? Każdy zawsze będzie miał jakieś zastrzeżenia i coś, co mu się nie podoba. Można rozważyć jego słowa, ale nie zawsze trzeba brać je do siebie.

3. Spełnienie marzeń zabierze Ci dużo czasu, będzie wymagało pracy i pieniędzy.
Spełnienie marzeń nie jest łatwe i często wymaga od nas sporego poświęcenia. Ale jaki byłby ich sens, jeśli były by łatwo osiągalne? Nic, co jest coś warte nie przychodzi łatwo.

4. Spełnione marzenia nie rozwiązują problemów.
Wiele osób sądzi, że spełnienie marzenia to klucz do rozwiązania ich wszystkich problemów. Niestety tak nie jest.

5. Jeśli Ci się nie uda, będziesz zawiedziony.  
A co, jeśli jednak Ci się uda? Paraliżuje nas strach przed porażką. Jasne, może się Ci udać. Ale najważniejsze jest to, że nie bałeś się spróbować. To już jest połowa sukcesu.

Przes­tałem marzyć... Jak człowiek nie marzy - umiera.-Ryszard Riedel  
My ludzie umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach które mogłyby być piękne a nie były, o skarbach, które mogłyby być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskami. Obawiamy się sięgać po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje nam się, że nie jesteśmy ich godni, lub że nigdy nam się to nie uda.- Paulo Coelho
Nic się nie zdarza, jeśli nie jest wpierw marzeniem. - Carl Sandburg

 Czasami tak jest, że gdy o czymś tak marzysz i marzysz, to boisz się te marzenia realizować, bo wydaje ci się, że jeżeli się uda, to zostanie po nich pustka.-Anna Sakowicz
Nie powinno się wciąż odkładać marzeń na jutro, bo ono może nie nadejść.  
-Joanna Bagrij 
Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami. Najpiękniejsze są marzenia niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens.-Rafał Kosik 

A więc.... warto spełniać swoje marzenia? Pomimo poświęcenia i pracy, jakiej będzie wymagało jego zrealizowanie, uważm że warto. Ale to tylko moja decyzja. Ty musisz podjąć własną.

CONVERSATION

20 komentarze:

 1. Zazdrość i krytyka czy ocenianie ludzi przez pryzmat ich dokonań jest tak bardzo... ludzki, że aż niedobrze mi na samą myśl. Staram siętego nie robić, a jeśli ktoś mnie ocenia czy zazdrości - staram się tego nie zauważać. Najważniejsze jest znać swoją wartość i szczęśliwie przeżyć życie, dlatego też warto spełniać marzenia.
  Ma się tylko jedno życie, więc dobrze jest z niego korzystać. Pieniądze to wymysł ludzi, któzy chcieli dostawać więcej za serwis jaki oferowali, tylko po to zostały wymyślone. Pieniądze to rzecz naprawdę drugorzędna i niewarta uwagi.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami pieniądze nie są potrzebne do spełniania marzeń, ale wolny czas i zaangażowanie już tak. Bez mojej determinacji osiąganie moich celów byłoby niemożliwe :)
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Determinacja jest bardzo ważna :)
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 3. Świetny post. :-)

  http://bit.ly/ZarabiajNaYouTube

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt nie powiedział,że spełnianie marzeń jest proste. Ale czy życie nie staje się szczęśliwsze,kiedy spełnimy jedno z nich? To co inni o nas myślą i mówią się nie liczy. Każdy zawsze będzie miał do nas jakieś ,,ale" Zawsze trzeba poświęcić trochę czasu i pracy w spełnienie marzenia,kiedy już je spełnimy wiemy,że cały wysiłek włożony w to nie poszedł na marne. Determinacja jest ważna. Co jeśli się nie uda? Cały czas trzeba próbować i wierzyć,że marzenie się spełni choćby nie wiem co. Pozdrawiam i zapraszam na bloga http://muzyczne-rozkminy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem jak najbardziej warto. Marzenia traktuję jak cele, czymże byłoby życie bez celu. Powinniśmy do nich dążyć i udowadniać sobie jak wiele możemy. A opinia innych? Ludziom nie dogodzisz zawsze będą mieli coś do powiedzenia. Jeśli się nie uda? Porażek nie ponoszą tylko ci co nie próbują, one są warunkiem sukcesu!

  Pozdrawiam
  dandiess.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Według mnie fakt, iż inni będą nam zazdrościć to jest pewną motywacją. Ile razy człowiek jest zazdrosny, bo ktoś coś ma. Fajnie byłoby, gdyby to ktos by zazdrościl nam :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Na prawdę świetny post! Daje wiele do myślenia:) Dzięki :)

  Zapraszam do mnie
  https://happily-pink.blogspot.com/2016/11/liferia-wspaniay-beauty-box.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Zanim wiele osób, ktore jakieś marzenia mają, ale do ich zrealizowania prawie nic nie robią... Trzeba ruszyć tyłek o tyle! :) mi tez często sie nie chce.
  Pozdawiam!
  Fan of books ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja spełniam, prawie nikomu nie opowiadam, problemy rozwiązują się przez to same, a reszty nie powiem, bo to publiczne miejsce i jeszcze ktoś będzie mi zazdrościć albo obrobi mi D ;-) (wg tego co piszesz to całkiem prawdopodobne, ha, ha)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że większość z nas spełnia je, nikomu o tym nie mówiąc :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią czegoś sami zrobić, więc mówią, że Ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka.
  :)

  OdpowiedzUsuń

♥ Nie wymieniam się obserwacjami i komentarzami
♥ Niezalogowani użytkownicy również mogą komentować
♥ Weryfikacja obrazkowa wyłączona
♥ Przyjmuje krytykę - byle by była ona uzasadniona

Instagram

Instagram

Follow Us