Kilian Jornet - ,,Niewidzialne Granice''

,,Niewidzialne Granice'' to druga książka wybitnego biegacza długodystansowego, skialpinisty i kolarza górskiego Kiliana Jorneta. Łączy w sobie fikcję i rzeczywistość. Dwa pierwsze rozdziały oparte są na prawdziwych wydarzeniach, zaś opis wyprawy w Himalaje został zainspirowany wyprawą w góry Nepalu. 
Mimo pozorów, książka nie opowiada o bieganiu. Autor stara się zaszczepić w nas miłość do gór. Nigdy nie rozumiałam, dlaczego ci ludzie ryzykują życie, zdrowie i wybierają się w góry. Z dala od cywilizacji, technologii i udogodnień. Teraz już wiem. W górach można znaleźć spokój i ciszę, można się sprawdzić. Jesteś tylko ty i twoje umiejętności. I kolejne wyzwania. 

Już na samym początku, podczas jednej z wypraw, nieoczekiwanie ginie jego przyjaciel, kompan górski oraz idol - Stephane Bross. Kilian obwinia się o śmierć przyjaciela. Sądzi, że gdyby wyciągnął rękę, mógłby mu pomóc. Rodzina i przyjaciele starają się mu pomóc. Jednak on ucieka tam gdzie czuje się najlepiej. Szuka spokoju w górach. Czyta i biega. Robi wszystko, aby oderwać się od rzeczywistości. Gdy tylko nadarza się okazja na wyprawę w góry, pomimo wahania - korzysta z niej.  Wraz z Thomasem i Aleksandrem postanawia zdobyć 7-tysięczny Himalajski  szczyt, położony z dala od cywilizacji. 

Książka jest pełna życiowych refleksji. Autor pisze o swoich marzeniach, celach i motywacjach. Rozmyśla nad swoją przyszłością. Zastanawia się co mógłby robić, ponieważ swoje cele osiągnął wcześniej niż przypuszczał. Mierzy się z pewnego rodzaju pustką. Sława zaczyna go przytłaczać.


 ,,Pewność siebie wyparowuje, odkrywam rzeczywistość, która jest teraz tak blisko, a zarazem tak daleko. Marzenia oddalają się w miarę jak się do nich zbliżamy, w miarę jak porażka albo zwycięstwo zaczynają zmieniać się w możliwości.''
~Kilian Jornet Książkę możecie kupić tutaj. Jeśli się wahacie, możecie przeczytać jej fragment.


CONVERSATION

8 komentarze:

 1. Widzę, że książka bardzo życiowa. Może kiedyś przeczytam!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Książka jest pełna życiowych refleksji.''<3 Może kiedyś przeczytam :) Teraz przystanę na fragmencie :)
  Pozdrawiam, Martyna c;
  http://magia-ksiazek-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam moze kiedyś to zmienie ;)

  https://strong-power.blogspot.com/
  zapraszam na konkurs

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zdecydujesz się ją przeczytać, koniecznie napisz swoją opinię :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Dzięki temu cytatowi zachęciłaś mnie do przeczytania. :)

  U mnie na blogu nowe posty z kilkoma propozycjami filmów romantycznych i również kilka porad jak wzmocnić poczucie pewności siebie :)

  OdpowiedzUsuń

♥ Nie wymieniam się obserwacjami i komentarzami
♥ Niezalogowani użytkownicy również mogą komentować
♥ Weryfikacja obrazkowa wyłączona
♥ Przyjmuje krytykę - byle by była ona uzasadniona

Instagram

Instagram

Follow Us