Dziewczyna z Dzielnicy CudówTym razem przychodzę do Was z recenzją książki Anety Jadowskiej - ,,Dziewczyna z Dzielnicy cudów''. Dość długo zastanawiałam się nad zamówieniem książki, ale słyszałam/czytałam wiele pozytywnych opinii na jej temat. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z Anetą, jednak myślę że chętnie przeczytam kolejne dzieła, które wyjdą spod jej rąk.

Wyobraź sobie, że matka od najmłodszych lat szkoli Cię na płatnego zabójcę. Nie masz szansy przyzwyczaić się do swojego środowiska, ponieważ ciągle się przeprowadzacie. Obecnie mieszkasz w Warsie - miejscem połączonym z Warszawą. Oprócz tego istnieje jeszcze Sawa - zniszczona przez czarną magię i skutecznie zniechęcająca potencjalnych turystów. Kto raz się tam zapuści - niemal nigdy nie wraca. 
Pracujesz dla Zakonu, na którego czele stoi Twoja matka. Niemal nikt o tym nie wie. Zresztą, to nie miałoby żadnego znaczenia. Traktuje Cię tak samo jak innych. W Zakonie nikt nie ma specjalnych przywilejów. Nikt, oprócz Twojej matki. Inni nie mają ich wcale.
Pewnego dnia, zostaje Ci przydzielony partner. Jak się później okazuje, jego wspomnienia nie są prawdziwe. Posiada strzępki Twoich wspomnień. Nie masz pojęcia, co kryje się za jego pojawieniem. Do tego ktoś za wszelką cenę pragnie uprzykrzyć Ci życie. Być może nawet Cię zabić. Tylko..... kim on jest? 

Moim zdaniem książka jest ciekawa, nietypowa i zdecydowanie warta przeczytania. 
Ocena: 8/10

Kilka cytatów z książki:

Etyka pracy wśród najemników najwyraźniej ostatnio spadła. W życiu nie pojechałabym na akcję rzęchem, który może mi się rozwalić, gdy włączę wycieraczki, o pościgu czy ucieczce nie wspominając.
Aneta Jadowska – Dziewczyna z Dzielnicy Cudów


-(...) Gdyby nastąpiła apokalipsa zombie, zajmujemy jego chatę i obserwujemy, jak ludzie zagryzają się na ulicach. Nawet nie kryła ekscytacji na myśl o tym, że po Warsie hasałyby zombie.
Aneta Jadowska – Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

I tak po prostu miałam armię, prawie setkę kobiet, znających Dzielnicę od podszewki, które gotowe były ruszyć na przeszpiegi, choćby w papilotach i bamboszach.Za takie rzeczy też można pokochać Dzielnicę Cudów.
Aneta Jadowska – Dziewczyna z Dzielnicy Cudów


 • Autor: 
  Aneta Jadowska
 • Data wydania: 
  14 września 2016
 • Cena okładkowa: 
  36,90 zł
 • Format: 
  135 x 210 mm
 • Liczba stron: 
  320 tekst
 • ISBN: 
  978-83-7924-620-5
 • Przeczytaj fragment: 


Co obecnie czytasz? Koniecznie napisz mi o tym w komentarzu!
Jeśli spodobał Ci się post, nie zapomnij polubić mojej strony i/lub zaobserwować bloga!
Jeśli chciałbyś poczytać opowiadanie, które obecnie piszę, zapraszam TUTAJ :) 

CONVERSATION

2 komentarze:

♥ Nie wymieniam się obserwacjami i komentarzami
♥ Niezalogowani użytkownicy również mogą komentować
♥ Weryfikacja obrazkowa wyłączona
♥ Przyjmuje krytykę - byle by była ona uzasadniona

Instagram

Instagram

Follow Us